Na jaká fóra v Česku chodíte?

Dneska mi Otakar dovolil nahlédnout pod pokličku vývoje WebDeal a celkem mě připravované novinky mile potěšily. Nic ale neprozradím :)

Webdeal je vlastně jediné přeživší fórum, které vzniklo po nepříjemných změnách na Webtrhu koncem roku 2010. Spousta webtržníků jim dala šanci a byla ochotná je i podpořit. Ovšem jak už jsem zmínil přežil jen Webdeal. Jména jako Webfair, Werb, ProfiBiz anebo Webový trh už jsou minulostí. I když koukám, že profibiz.cz ještě existuje, ale vBulletn hlásí 0 aktivních členů.

Dříve byla diskuzní fóra mým hlavním zdrojem informací, teď už je to spíše naopak. Když mám čas a chuť tak hážu odkazy na existující články a pomáhám nováčkům se stále se opakujícími dotazy. Novinku už jsem tam dlouho neviděl. Například o připravovaném MOSS na webtrhu zazněla první zmínka před týdnem a nevypadá to, že by se nějak aktivně probíral (293 shlédnutí od 11.12). Přitom právě na podnikatelském fóru bych čekal o toto téma velký zájem.

Kam tedy za informacemi? Kde je nějaké fórum, kde se pravidelně dělí komunita o zajímavé články a postřehy? Kde se aktivně diskutuje a rozebírají problémy?

 • forum.root.cz – aktivní fórum se zaměřením na programování. Sice moc odborné ale sledovat se vyplatí.
 • diskuse.jakpsatweb.cz – trochu méně přehledné, ale prakticky všechny IT trendy se tam probírají. Diskuze o SEO jsou spíše v technické rovině.

Tak to je všechno. Víc toho v Česku neznám. Pokud máte nějaký zajímaví tip tak hoďte do komentáře společně s odkazem na vlákno z tohoto měsíce, které vás nejvíce zaujalo. Uvidíme co se nám podaří vytvořit za seznam.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů.

 • WD je fajn. dost casto otazk, ktere zustanou na WT nezodpovezene, nebo jsou nedostatecne zodpovezene (trolloviny), nekdo poradi prave tam. Obvykle toho technictejsiho charakteru.

  A kdyz nevim, tak se ptam jeste na mojestarosti.cz a obcas i na zpovednici (zpovednice.cz). I odtamtud dost casto prijde zajimava zpetna vazba.

  (0)
  • Je pravda, že jsem chtěl tipy hlavně na IT fóra. Když už jsi sem to fórum nadhodil, co se ti na něm libí a pokud by někdo chtěl založit nové diskuzní fórum anebo vylepšit to své, co by jsi mu na základě své zkušenosti doporučil?

   (0)
 • karlik

  Dnes uz je phpbb diskusnich for mnoho, pred 10 lety, kdyz jsem vytvoril sve prvni, to se i diky pouhe registrace do katalogu dalo slusne zpropagovat, protoze na kazde tema to forum bylo v podstate prvni - jeste hoooodne dano pred phpbb verzi 3 :) Dnes je lepsi varianta vytvorit web a komunitu ctenaru a navstevniku, kteri by pak nove vytvorene forum jako doplnek k webu celkem slusne doplnili. Samotne forum uz vyznam dle me nema, i kdyz jak se rika VZDY se da prorazit necim novym.

  (0)
 • A co třeba diskuse na Lupa.cz? Čas od času potřebujeme někde připomínkovat nový web a právě tam nebo na JPW se rozjíždějí největší diskuse. Na rozdíl od WD, kde mi přijde dost mrtvé. Jinak nejrychlejším zdrojem informací je přeci Twitter ;)

  (0)
 • jir.ta

  Dnes je vše mnohem více roztříštěné než před 15, nebo i 10 lety. Před 15 lety tu byl jediný webdesignérský blog - Sova v síti, jediný zdroj info o webdesignu - Webtip.cz, ev. Grafika.cz a jediné programátorské fórum - Builder.cz. Pak vznikla druhá generace blogů, třetí generace a dnes tu máme stovky blogů jen v češtině, které mám v RSS čtečce a které bohužel/naštěstí jejich autoři moc často neobnovují (404m je aktivní výjimka).

  Lidé mají k dispozici mnohem víc informačních zdrojů.

  Před 15 lety také většina lidí, a to ani webdesignérů, neuměla anglicky, takže se moc nečetly zahraniční zdroje. Proto se komunita držela okolo několika českých zdrojů. Dnešní generace 15-25 letých už s angličtinou nemá problém, což způsobuje další atomizaci komunity.

  Objevil se Facebook, Twitter, Google Plus...

  Když se v r. 2007 objevil Webtrh, byla naděje kolem něj spojit českou IT komunitu a internetové podnikatele. Bohužel zakladatel připustil, že se z Webtrhu během několika měsíců stala stoka doménových spekulantů, prodejců MFA a pornowebů.

  (0)
 • Já bych, pokud jde o IT, přidal http://forum.zive.cz/, vyřešil jsem tam spoustu problémů s HW, které jsem nedokázal vygůglit. Jsou tam i sekce o doménách, software apod.

  (0)

Komentáře jsou vypnuté.