Podíl návštěvnosti z mobilních zařízení nebezpečně roste

mother-of-godSeznamáci přišli s velice zajímavými daty. Porovnali období 2. – 20. prosince 2013 a 6. – 24. ledna 2014. Zjistili, že podíl zhlédnutých stránek na mobilních zařízeních v Česku vzrostl o 30 %. Díky Vánocům, tak došlo k poměrně masivnímu IT pokroku. Je to jako posun v čase :)

V jejich infografice se můžete podívat na nárůsty jednotlivých značek a operačních systémů. Souboj Android vs iOS dopadl 44 % ku 30 %.

A proč je takový nárůst nebezpečný? S tím jak se na trh dostává nová technologie a postupně se na něm zabydluje, se jí postupně přizpůsobují i služby. Například už tvůrcům služeb stojí za to se jí věnovat, protože se to prostě vyplatí. Tedy v případě Seznamu by už za úvahu stálo poupravit výsledky vyhledávání. Například více preferovat stránky, které jsou pro mobilní zařízení přátelštější. Popravdě jedna a ta samá informace se dá často dohledat na několika webech, tak proč nepreferovat ty, které se budou lépe zobrazovat na mobilním zařízení?

trollfaceOtvírají se nové možnosti pro white hat i black hat SEO. Popravdě už delší dobu říkám, že SEO budoucnosti není jen o ona man show a dřív anebo později SEO šamany vystřídají organizované skupiny lidí, kteří budou poskytovat v rámci jedné značky komplexní služby. Už dnes je to často mimo SEO, třeba správa sociálních sítí, PPC anebo marketingu obecně. Takže až budou potřebovat předělávat design u stovek svých klientů možná vyplatí založit i oddělené webdesignu a kódování. Většinou už zkušené grafiky stejně zaměstnávají. Bez nich se obsahový marketing dělá dneska celkem špatně.

Popravdě strach z bonusových bodů za responzivní design se vznáší diskuzními fóry už nějaký ten pátek a dává to i smysl. Tak uvidíme.

Závěr

Schválně zkuste změřit o kolik vzrostl počet návštěvníků z mobilních zařízení v testovaném období (2. – 20. prosince vs 6. – 24 ledna). U mě to je:

 • 404M  +39,69 % mobil, +30,28 % tablet

Takže je na tom možná něco pravdy.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů.

 • Možná by bylo zajímavé o kolik vzrostl prodej tabletů před Vánoci. Tipl bychh si že o dost. Soudě podle mého okolí byl tablet asi nejčastějším dárkem k letošním vánocům. U mne vzrostl počet návštěv mobilních zařízení o 26 procent od listopadu, což je opravdu dost

  (0)
 • celé je to blbost... není od toho očištěný nárůst celého internetu v lednu, který je největším skokem za celý rok. Takhle můžu interpretovat, že v říjnu o proti srpnu dojde k navýšení prodeje uhlí o 500%, dřeva o 800% atd. Co mi to řekne? Vůbec nic... jen se to hezky poslouchá jak prodávám.

  (0)
 • Již někdy před více než dvěma roky jsem četl doporučení google používat responzivní design kvůli přístupnosti na mobilních zařízeních. Zajímavé, že by vánoce 2013 u nás byly mezníkem, kdy se začne brát mobilní web vážně? :D

  (0)
 • tipujem, že návštevnosť z tabletov sa v budúcnosti ešte výrazne zvýši, pretože PC(notebook) má už každý, chytrý telefón tiež tak ľudia začínajú kupovať k tomu ešte aj tablety. Osobne sa tomu ani nedivím pretože ceny za tablety sú pekne nízko a občas sú aj lacnejšie ako mobilné telefóny a majú k tomu aj lepšie parametre

  (0)
 • Jenže zase mobily a tablety značně pokročily a dokážou louskat i "nemobilní" weby. Takže já bych z responzivního designu takovou vědu nedělal, drtivá většina webů ho stejně nemá a hned tak mít nebude.

  (0)
 • Navstevnost na weboch z mobilnych zariadeni nie je podla mna dolezita pre eshopy, pretoze malo z nich ma upraveny system na nakupovanie z mobilov/tabletov. Skor je to vyhodne pre rozne clanky, spravy, sama vyuzivam mobil na citanie clankov, ked niekde cakam, ked mam chvilku casu.

  (0)

Komentáře jsou vypnuté.