Zábava s kryptoměnami

BitcoinBitCoiny asi představovat nemusím. Prostě jsou to virtuální peníze, které jsou omezené a brutálně se u nich projevuje deflace, jak roste poptávka. Zároveň jsou velice volatilní, takže jakákoliv zpráva o jejich omezení či regulaci vede k pořádným výkyvům kurzu. Kdo se nebojí a využije toho může vydělat slušné peníze. Já jsem konzervativní a proto stále chudej :)

Před pár dny se BitCoin (BTC) prodával za více jak 1K USD. Pak v Číně vyšlo nařízení nepřijat tuto měnu bankami a cena spadla pod 500 USD. Teď pomalu zase leze nahoru.

Zdrojové kódy k BTC jsou open source, takže není divu, že není jedinou virtuální krypto měnou. Existuje jich určitě přes stovku a některé přináší různá vylepšení. Většinou se ale jedná o kopie těch více či méně úspěšnějších.

Samozřejmě existuje několik online směnáren, kde je lze měnit za BTC. V podstatě tak prostřednictvím BTC lze s nimi obchodovat. Nakoupíte jednu za BTC, počkáte až povyroste, rychle prodáte za BTC a nakoupíte jinou. Je to celkem sranda. Volatilita je neuvěřitelná a stačí sledovat jak se komunita kolem kryptoměn chová, když k tomu přidáte různá časová pásma, kde to zrovna žije, není problém za den dosáhnout zisku v řádech desítek procent.

Nevýhodou u nových měn jsou mineři, kteří se masivně zbavují toho co natěžili v brzkých začátcích. Než to trh pobere, tak to chvilku trvá a musíte prostě čekat anebo se ztrátou prodat. Chce to diverzifikovat jak na skutečné burze :)

Mě se během několika dnů podařilo z 0,05 BTC udělat cca 0,1 BTC. Bohužel jsem na pravidlo diverzifikace trochu pozapomněl a teď mám velkou část v StableCoinech a musím čekat.

Pokud nějaké BTC máte a máte chuť si zahrát na makléře tak zkuste Cryptsy. Momentálně je spousta zajímavých mincí dole. Například QRK, MEC anebo SBC. Na každé z nich se dá v hodnou denní dobu udělat 10 – 20%. Stačí nastudovat grafy.

V každém případě je to pro pobavení než nějaké vydělávání.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů.

 • tonda

  ak by niekto s tým chcel reálne zarobiť a živiť sa takýmto obchodovaním tak to je celkom hazard, ale osobne poznám jedneho chalana, ktorý na BTC zopár stoviek dolarov zarobil

  (0)
 • Dlouhodobá investice do virtuálních měn je aktuálně velmi riziková, neboť sílí snahy ji regulovat. Bitcoin táhnou vzhůru zejména investoři z Asie a Čína dle mého nebude dlouho "nekontrolovatelnou" měnu tolerovat.
  Pokud se ale nějakým způsobem omezí obchody pouze s Bitcoiny (a ne s cryptoměnami globálně), tak může krátkodobě, ale zato výrazně vyletět vzhůru alternativní cryptoměna. Logicky by to mohla být druhá nejoblíbenější, možná tedy Litecoin.

  (0)
 • Čo máš, Radku, voči slovenským komentárom? Nevrav mi, že dvadsať rokov po násilnom rozdelení spoločného štátu a zrušení slovenských programov v českých televíziách už slovenčine nerozumieš ;) My na Slovensku s českým jazykom a českými programami v TV i internetovými stránkami problém nemáme :)

  (0)
 • Salsacz

  V dnešní době se doporučuje investovat již do nástupců Bitcoinu. V těchto dnech přichází revoluční druhá generace kryptoměn, kterou vede tzv. "Nxt".

  Nxt má velmi rychlé transakce, extra levné poplatky z prodejů. Unikátní je v tom, že poplatky z transakcí se vrací do oběhu - uživatelé je "těží".

  Oproti Bitcoinu a dalším je skvělé, že na těžení Nxt není třeba grafických karet, postačí i postarší počítač.

  Nxt má spoustu dalších funkcí - je silně decentralizovaný, tedy velmi odolný různým hackerským útokům, DDOSům a samozřejmě i regulacím státy.

  Více info je na webu: https://nextcoin.org, kde je i české fórum.

  Anebo zhlédněnte české video:
  http://wideo.co/view/1302961387016091210-co-je-nxt

  (0)
 • BtcEur.eu

  Pořád bude výhodné Bitcoin levně koupit a dráž prodat;)))
  Jestli si chcete vyzkoušet obchodovnání s Bitcoiny na burze, dovolujeme si Vás pozvat na novou českou Burzu Euro CZK. Převody z CZ i SK bankovních účtů můžete posílat v Kč nebo v Eur, výběry realizujeme vždy v den zadání a samozřejmostí je i podpora v češtině.

  (0)

Komentáře jsou vypnuté.