Vicarious vytvořil software, který má 90% úspěšnost při řešení captcha kódů

angry-bang-bang-bangV současné době jsou captcha obrázky nejpoužívanější obrannou proti robotům. S tím jak se zlepšuje software a hardwarový výkon, musí vývojáři nasazovat stále komplikovanější captcha kódy. V současnosti je obtížnost často na hranici toho, co vlastně zdravý lidé jsou schopni vůbec přečíst. Pokud máte například problém se zrakem, některé captcha kódy nemáte prakticky šanci vyplnit správně.

Největším problémem přitom je, že u robota stačí jen 1% úspěšnost. Pro něj není problém zkoušet posílat spam třeba 100x za sebou. Aby se vyhnul případnému banu na IP, může to zkoušet každých 10 minut. Nebude to pro něj o nic náročnější než 100x za sebou. Prostě má frontu kam co poslat a zkouší to, dokud to neprojde.

Ve většině případů to stejně nakonec odnesou lidé.

captcha-01

AI od Vicarious

Startup Vicarious se zabývá vývojem software postaveném na principu učit se. Tedy jakési umělé inteligence. Jejich nejnovější řešení si hravě dokáže poradit právě s nejpoužívanějšími capctha kódy. Nemá problém zdolat Google, Yahoo! anebo PayPal. Přitom nevyužívají hrubou sílu ve formě výpočetního výkonu.

No posuďte sami.

Vicarious touto ukázkou pouze demonstrují svůj pokrok v neurovědě a schopnosti strojů se učit. Těžko říct, zdali se dočkáme nějakého komerčního využití pro jejich program na lámání captcha kódů. Mě osobně by se tedy něco podobného určitě hodilo. Podle celosvětového průzkumu denně lidé vyplní 240 milionů captcha kódů a v průměru nad jedním stráví 10 vteřin, což rozhodně není málo. Navíc stránky jsou často velmi špatně optimalizované pro člověka. Stačí špatně zadat ten shluk písmen a vyplňujete celý formulář znovu.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.