PageRank se nezveřejňuje, protože se rozbila trubka

nejak-to-nedava-smyslVěčný bojovník se spamem Matt Cutts prohlásil na Pubcon Las Vegas, že Page Rank se samozřejmě aktualizuje každý den, dokonce by se měly i výsledky aktualizovat ve všech Toolbarech jednou za tři měsíce, jak bylo zvykem. Ovšem problém je v tom, že „the pipeline“ (trubka), která informace předává webmástrům se rozbila a momentálně Google nemá nikoho, kdo by jí opravil.

Pokud nemáte problém s angličtinou doporučuji si to poslechnout na vlastní uši. Pasáž je od cca 19:08 – 20:00.

Jak jsem jej tak poslouchal měl jsem spíše pocit, že by byl nejradši aby to tak i zůstalo. Prý vyhodnotí dopady a uvidí se co dál. V každém případě to nebude do konce roku.

Momentálně tedy nemá cenu se s tím stresovat a nějak to řešit. Pokud jedete v rankovém obchodě, tak máte minimálně dva měsíce kdy se s ranky nebude hýbat. Zřejmě to bude ale více. Takže dobrá zpráva i pro lidi, co chytají domény s ranky, zrestaurují či upraví a následně prodávají odkazy.

Nové weby, které máte na prodej odkazů v zahraničních systémech by jsem asi teď nebudoval. Myslím, že je čas popřemýšlet na diverzifikací :)

 

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 Comments

 • Vůbec bych se nedivil, kdyby Google GTPR odpískal. V podstatě jediný důvod, proč to neudělat, jsi tuším popisoval v jednom ze starších článků (přišel by o bič na prodejce odkazů).

  Každopádně tenhle stav není vůbec ideální, protože nový weby vypadají jako penalizovaný a protože je stále spousta "expertů" co posuzujou web podle PR, někdy to komplikuje optimalizaci (hlavně při výměně odkazů). Takže snad jej Google brzy zaktualizuje nebo zruší úplně.

  (0)
 • john

  pre niekoho to môže byť teraz ťažké obdobie, pretože môže vlastniť zopár webov, kde sa nezobrazuje žiadny rank a on tam pritom môže byť celkom slušný a je veľkou pravdou, že ked niekto nakupuje odkazy tak chce vidieť vysoký GPR

  (0)
 • Nevím proč, ale přijde mi to jako jedna velká výmluva. Že by sám velký Google neměl nikoho,kdo to opraví? K neuvěření :-)

  (0)
 • Vůbec bych se nedivil, kdyby Google PR odpískal. V podstatě jediný důvod, proč to neudělat, jsi tuším popisoval v jednom ze starších článků (přišel by o bič na prodejce odkazů).

  Každopádně tenhle stav není vůbec ideální, protože nový weby vypadají jako penalizovaný a protože je stále spousta (ne)odborníků, kteří posuzují web podle PR, někdy to komplikuje optimalizaci (hlavně při výměně odkazů). Snad Google PR brzy zaktualizuje nebo zruší úplně.

  (0)

Comments are closed.