Tip jak získat doménu se spoustou odkazů

determined-challenge-consideredJsou projekty u kterých potřebujete získat ranky. Jenomže to je často běh na dlouhou trať. Zvláště pro ty kdo začínají a nemohou tak spoléhat na zázemí desítek webů, které během krátké doby naplní web linkjuice až do výše požadované hodnoty srank a gpr.

Úplným začátečníkům, kteří se chtějí věnovat třeba blogováním za peníze doporučuji koupit už existující projekt, který hodlá majitel rušit. Získáte do začátku doménu s historií, vytvořený obsah, ranky a občas i nějakou tu komunitu. Cena je většinou výrazně nižší než náklady na vytvoření.

Ti pokročilejší většinou sáhnou po doménách s ranky.

Každý den expiruje poměrně hodně domén se slušnými ranky. Většina je odchycena, pak zrušeny do 5ti dnů v rámci testování, smazány a znovu odchyceny. Ovšem popravdě najít nějakou tu pravou zabere dost času a je to hodně o trpělivosti a konec konců i štěstí. Někdy si počkáte týden, jindy i měsíc.

Jenomže na smetišti dějin je takových poměrně hodně. Ztraceny v zamění a bez povšimnutí. Někdy stačí aby pár měsíců před expirací majitel zrušil obsah a ranky padnou na nula, taková doména může proklouznout automatickému systému.

A tak se dostáváme k tématu dnešního článku. Jak najít doménu s dostatkem zpětných odkazů? Můžete zkusit hledat mrtvé weby na wikipedii, ale to letělo v roce 2011. Dneska už musíte použít důmyslnějších metod. Například jít po stopách linkbuilderů, kteří odvedli svou práci.

Znáte program Xenu’s Link Sleuth? Používám ho na zjišťování mrtvých odkazů na stránkách. Je to software zdarma, který by neměl chybět v repertoáru žádného SEO šamana. V podstatě do něj vložíte URL wbu a on kompletně procrawluje všechny stránky, najde na nich odkazy a pár dalších informací. Data se dají vyexportovat a dále s nimi pracovat. Můžete tak zjistit kam směřují například mrtvé odkazy přispěvovatelů do diskuzí, z článků a tak dále.

S dostatkem času a pár úpravami není problém výsledky z více velkých webů pospojovat a najít zajímavé domény, které nejsou aktivní s dostatkem zpětných odkazů. No aby to chrlilo zajímavá data asi to bude chtít udělat software na míru s pořádnou databází. Na druhou stranu není problém jej poslat na nějaký velký blog či diskuzí fórum a dohledat pár mrtvých domén. Ty pak projít ručně.

Závěr

V každém případě doporučuji program Xenu zkusit. Viděl jsem jej použít v kombinaci s jinými programy na generování celkem zajímavých vizuálních map.

Takže jdeme si zahrát na archeology, kteří hledají ztracené weby v čase, podle stop, které zanechali linkbuildeři? :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

22 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.