Newsjacking

Dneska probereme SEO pojem, který se nazývá Newsjacking.neutral-conflicting-emotions Není sice ničím extra novým, ale zrovna před pár hodinami se objevil jeden hezký příklad v praxi, takže jsem si na něj vzpomněl.

V podstatě jde o jednoduchou věc. Včas reagovat na aktuální události například prostřednictvím firemního blogu, kdykoliv vyjde v médiích nějaká, našemu oboru tématická, zpráva.

Zkusíme jednoduchý příklad. Máme obchod co v Derpingtonu prodává psí obojky na odhánění blech. V lokální televizi se objeví reportáž jak se na místním parku přemnožily blechy. Rychle na to reagujeme a vydáváme tiskovou zprávu či blogpost, kde jsou všechna důležitá klíčová slovní spojení, tedy Derpingtonský park, blechy a tak dále. Při rychlosti indexaci Google (pokud pravidelně opečováváme firemní blog/web) máme do půl hodiny článek na prvních místech. Vhledem k tomu, že se jedná o zatím nekonkurenční slovní spojení, neměli by jsme mít problém nabrat hlavní nápor místních lidí a tedy potenciálních zákazníků.

To je newsjacking v kostce. Prostě jde o to vychytávat tématické zprávy k našemu podnikání a tak trochu na nich zaparazitovat. Když se to dělá chytře tak je to poměrně efektivní záležitost.

Z dalších příkladů jmenujme třeba

  • místní škola zavřená kvůli chřipce = šance pro prodeje vitamínů, očkování
  • na místní meteorologické stanici padl teplotní rekord = obchod s oblečením, opalovací krémy
  • v Derpingtonu zazpívala celebrita = obchod s oblečením, prodej CD, špuntů do úší
  • v Derpingtonu mají nejhorší silnice = prodej pojištění, auto-moto

Představivosti se meze nekladou, záleží jak to váš SEO/Marketing poradce umí poskládat dohromady.

Samozřejmě dá se to využít i pokud máte běžný tématický blog/magazín, jako se to povedlo dneska Wladassovi v rámci reakci na spam co ověřuje funkčnost emailových adres. Prostě musíte být dost rychlí.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.