Tak jsme se dočkali, z Google je MFA.

Včera jsem si všiml, že se změnila stránka s výsledky vyhledávání na české variantě Google. Teď už vypadá přesně jak ta mezinárodní. Více místa pro reklamu a méně pro výsledky vyhledávání.

Přijde mi celkem zábavné, že v předchozím článku jsem si zavzpomínal na staré časy MFA, u kterých pokrývala více prostoru reklama než samotný text. No myslím si, že v rámci férových pravidel, by teď Google měl penalizovat sám sebe :)

Nová varianta vyhledávání Google, kde je více reklamy než výsledků vyhledávání.

Čistě na počet výsledků je to 11:10 ve prospěch reklamy. Však si to sami můžete zkusit na lukrativních slovních spojeních.

Pokud jste teď trochu znechuceni, tak vás asi nepotěší, že se časem zřejmě dočkáme i grafických prvků umístěných v pravém sloupci. V zahraničí už jsou běžné. Koncem dubna jsem si vypůjčil „naši budoucnost“ pro jeden můj seo meme komiks.

Google ale hodlá zajít v budoucnu ještě dál. Už dnes dokáže řešit banální matematické operace anebo odpovědět na frázi Počasí Tábor, dokonce mu nedělá problém ani vyhledávat letecká spojení. Pokud se chcete o tom co plánuje dozvědět více, zkuste si přečíst jeden z mých starších článků Kam bude směřovat Google v roce 2012?

Kdyby jsem to celé měl zkrátit, tak se snaží naučit odpovědět na faktické otázky a zároveň generovat odpovědi na ty aktuální. Jinými slovy klidně může do budoucna znát vše co je na wikipedii a převyprávět tiskové zprávy.

Prozatím je ale stále ještě vyhledávačem z kterého proudí velké množství návštěvníků. Pro technicky zaměřené weby často i jediným. Seznam je v tomto dost vzadu. Což je škoda. Možná netáhne uživatele s pokročilejší internetové uživatele, anebo to bude tím že u 404m a cn130 prostě ignoruju optimalizaci pro vyhledávače. Nevím moc jsem to vlastně ani nezkoušel. V každém případě to bude třeba nějak napravit. Google se mi začíná líbit stále méně.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

28 komentářů.

  • Při hledání Windows 8 mi Google hodil místo výsledků tohle: "V reakci na stížnost.... jsme odstranili 1 výsledků..." přičemž to bylo na každém řádku :D.

    Tohle už je moc. Jestli vás taky štvou reklamy ve výsledcích a chcete se zamyslet kam až to dojde, napsal jsem o tom k sobě (http://bit.ly/SkKNGW).

    (0)
  • Čím více lidem to začne vadit, tím lépe. Alespoň vznikne prostor pro nějaký nový a možná i lepší vyhledávač. Jenomže, pokud se na to podívám realisticky, tak vstupní investice do něčeho, co by se kvalitou vyhledávání přibližovalo Googlu bude hodně vysoko.

    I když kdo ví, třeba někdo přijde na nějaký úplně jiný způsob vyhledávání, který bude natolik geniálně jednochý, že stávající princip fulltextů postaví na hlavu...

    (0)

Komentáře jsou vypnuté.