Zamyšlení nad speciálními znaky, které nikdo nepoužívá

Když jsem si hrál s Twitter a Facebook službami, které nabízely různé navyšování návštěvnosti, výměnu lajků atd. Všiml jsem si zajímavého fenoménu. Aby byla dosažena co možná největší efektivita využívaly se různé ASCII a Unicode znaky, o jejichž existenci jsem netušil.

Velice oblíbená byla třeba šipka ►, ➔ anebo ▸. Na Twitter jí opravdu nepřehlédnete, zvláště když jsou hned tři a příspěvek za nimi.

Našel jsem i službu co dávala pomocí unicode předpověď počasí. Vždy začínala ☼, ☁ , ☂, ⛅, ❄ atd. Teď to ale nějak nemůžu dohledat. Osobně by jsem ale radši volil změnu avataru. Nevím jak se s Unicode dokáží vyrovnat takové mobilní telefony. Ale nápad zajímavý.

Jinak samozřejmě letěly symboly jako ☠, ☢, ☣, ⛄, ☭, ☮, ♲, ⛵, ☎, ⚒, ⚔, ⚽, ⚠, ☺, ☆ a pár dalších. Člověk by neřekl kolik takových znaků existuje.

No a teď k tomu využití. K čemu by se to vlastně, krom vzbuzení pozornosti, vlastně využít? Čistě teoreticky můžou nahradit slova a ušetřit tak místo. Ostatně k tomu jsou vlastně určené. Ale přiznejme si to, radši napíšeme EUR než hledat €, 1/2 než ½, promile či %o místo ‰ a tel namísto ℡.

Takže zůstáváme opět jen u toho zviditelnění a možná by se to mohlo ještě líbit i lidem, kteří si rádi vyhrají :)

Pokud by vás napadlo jak to nějak využít v praxi tak se podělte.

Kompletní přehled Unicode najdete zde.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

20 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.