Doména 60.com prodána za 310K USD

V neděli 6. května byla prodána doména 60.com za 310K USD. Prodej proběhl přes KuwaitNet.net Je tak třetí nejdražší prodanou doménou tohoto roku. Nejdražší byla doména PersonalLoans.com za 1 milion USD a druhá Jackpot.com za 500K USD.

Dvoučíselné .com domény se prodávají jen zřídka. Ostatně je jich jen 100. Minulý rok jich bylo prodáno jen pět. Nejdražší z toho byla 11.com, jejíž cena se vyšplhala na 525 tisíc USD.

.net domény jsou naproti .com zhruba 30x levnější (vypočteno z průměrů). I když špatně se to srovnává, protože je malý vzorek. Nejdražší prodanou za rok 2011 byla 29.net za 11,5K USD.

O českých dvoučíselných doménách toho moc nevím. Prakticky se neprodávají. Nabídku jsem viděl někde kolem 30K CZK a poptávku zase na 10K CZK. Ale opět minimální vzorek.

Číselné domény jsou oblíbené zvláště v Asii, kde je po nich poptávka kvůli symbolice. Zhruba před rokem jsem na toto téma napsal článek Čísla v čínské kultuře.

 

 

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 Comments

 • Vím že 13.cz se nabízí za 250.000,- Kč. Ale už je to dlouho a nabízet se dá za co chcete.

  (0)
 • Tak personalloans....to je fakt šílený...i když tam nějaký obsah už je, tak mi to přijde přemrštěný. Ale nn.com je opravdu jen těch sto kousků počítáno i s 00.com...tak to je investiční doména to jo....ale je to hukot i tak:-)

  (0)
 • 200 modrých papírků za 13.cz je podle mě přepálené. Ostatně pokud by byl zájem, tak můžu přenechat 14.cz za 100 tis Kč. Na doméně je i nějaká historie a trocha odkazů.

  (0)
 • Investicni domena? To je hloupy vyraz. Je videt, ze tomu nerozumis.

  Personal Loans je konkretni business, nejake cislo je jenom cislo. Ceny neurcuje tvoje bricho, Petre.

  (0)

Comments are closed.