Soutěž o .eu domény: SSL certifikáty

Czechia.com je největším prodejcem SSL certifikátů v České Republice. Mimochodem od 1. března rozjeli akci k Thawte Wildcard Xbox 360 zdarma a k VeriSign EV iPad 2 zdarma. Mimo tyto dva zmíněné nabízí ještě certifikáty Geotrust a RapidSSL.

Pár zajímavostí

  • Věděli jste, že VeriSign využívá u certifikátů celkem pět tříd bezpečnosti? 1 je pro osobní potřebu zvláště u emailů, 2 pro organizace, 3 pro servery, 4 pro online obchodní transakce a 5 pro soukromé subjekty anebo vládní instituce
  • Pokud se připojujete přes https:// prohlížeče mění podbarvení v adresním řádku na základě důvěryhodnosti certifikátu. Zelená je nejdůvěryhodnější (PayPal), žlutá pro dostačující a červena pro nebezpečné.
  • Certifikáty nemusí být validní pro doménu bez www. Například www.kb.cz je označena za důvěryhodnou ale kb.cz nikoliv.
  • První verze SSL se nikdy nedostala z laboratoří Nerscape. Verze 2.0 byla venku jen rok, než jí nahradila bezpečnější 3.0

Soutěžní otázky

  1. Co znamená zkratka SSL (v souvislosti s certifikáty)
  2. Pokud si koupíte certifikát od czechia.com, ke kterému má být Xbox 360/iPad 2 zdarma, zjistíte že doklad na SSL certifikát bude obsahovat dvě položky: objednaný SSL certifikát a položku Xbox/iPad 2 v hodnotě … (kolik korun?)
  3. VeriSign je certifikační autorita, ale zde na 404m.com se s touto firmou setkáváte v souvislosti s doménami. Uveďte alespoň jednu TLD, kterou zpravuje.

 

 

Správné odpovědi, včetně validního emailu, na který vám zašlu případnou výhru pište do komentářů. Pravidla soutěže najdete zde.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

17 Comments

Comments are closed.