Cena .cz domény půjde dolů

Vánoční letargie mírně otupila mou ostražitost. Naštěstí jsem dostal anonymní upozornění na změnu v ceníku CZ NIC.

Dámy a Pánové, od 1.2 padá cena Vedení záznamu o doménovém jménu v Centrálním registru pro ccTLD .cz na dobu 1 roku na 125 CZK.

Pokud se nepletu, jakožto že po koštování vaječného likéru na jehož výrobu padly 3 flašky vodky, takže je to teoreticky možné, cena registrace a prodloužení naší národní domény bude od 1.2.2012 125 CZK pro registrátory. Ti si k tomu jistě něco připočtou, pak si k tomu ještě přidá 20% stát a výsledek zaplatíme.

Zjednodušeně řečeno, cena .cz domény by měla klesnout o 15 CZK pro plátce DPH a o 18 CZK pro neplátce. Jak to ale bude ve skutečnosti rozhodne nakonec trh. Jestliže nikdo zlevňovat nebude tak máme smůlu.

CZ NIC tak plní svůj slib o postupném zlevňování české národní domény. Poslední zlevnění přišlo 1.2.2011 a bylo také o 15 CZK.

Zdroj

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články k tématu

13 komentářů

 1. Pari napsal:

  Zajímalo by mě, kam až ta cena může spadnout :-) Již nyní, pokud se nepletu, máme jednu z nejlevnějších státních TLD domén.

  (0)
 2. Brozman napsal:

  Kam sa hrabe nas registrator? CZ NIC nesiaha ani po clenky. Cena je omnoho vyssia, tym padom domeny nejdu tak na odbyt a aby toho nebolo dost, mame system z roku 0, v ktorom sa musi prevod domeny riesit cez notara a v papierovej forme :( Kazdopadne pekne zmeny :)

  (0)
 3. Pavel napsal:

  Já tipuju, že cena už moc padat nebude... Nad 100 korun se udrží řekl bych.

  (0)
 4. Macecha napsal:

  Tak to je milé, a hranice pro uživení domény se dále posunula o kousek dál, cz nic jako nezisková organizace opět nezklamala :) a to v době kdy naopak zdražuje správce domén com a net, které teď nyní budou dokonce dražší nez cz doména

  osobně si myslím, že wedos to jistí a určitě nabídne velkoobchodní cenu, a pro registraci domény tušim stále forpsi má akci cz doménu za 90Kč.

  Když se nad tím zamyslíte, tak to neúměrně ovlivní cenu prodávaných domén, jelikož se sníží provozní náklady, a tím pádem jsou menší důvody proč domény prodávat, a tak se dle mého o něco zvýší ceny (jen u domén, které stojí maximálně za registrační poplatek se cena sníží)

  (0)
 5. Chorvatsko napsal:

  Drago muzes spocitat konkretni datum expirace domeny u ktere je mozne cekat do 2.2. aby nepropadla (nebo i datum znefunkcneni dns) a az pak zaplatit prodlouzeni?

  (0)
 6. Gransy napsal:

  Chorvatsko:

  3.12 na dead-line
  3.1 na vyrazeni z DNS

  domeny 2.12 uz 2.2 nepujdou prodlouzit
  domeny 2.1 vypadnou 2.2 z DNS

  (0)
 7. freez napsal:

  No a nebo to taky může dopadnout tak, že sleva v ceníku CZ NIC se projeví tak, že doména bude od 1.2. o 20 korun dražší :-D jak už to tak u nás chodí :-D

  (0)
 8. internet1 napsal:

  Podle všeho se sice zlevnil poplatek za doménu o 15 Kč, nicméně cena za samotné připojení registrátora do CZNICu se zvýšila z 12.000 ročně na 65.000 ročně v Kč bez DPH...
  Takže byse to mohlo promítnout v ceně domén skoro opačně :(...

  (0)
 9. Meph napsal:

  CZ.NIC je banda zmrdů. Nedávno jsem jim psal angry email po tom, co mi whois házelo limity během manuálního checkování domén. Abych nemohl ověřit 3 domény po sobě, to je fakt směšný. Oni jsou tu pro nás a místo aby vycházeli lidem vstříc, tak vymíšlí kraviny typu mojeid, který se v čr prostě nechytnou. KUT!

  (0)
 10. čokl napsal:

  Meph: to ano, ale ve zase registrátoři ušetří na povinné záloze...
  Nyní: 12 000 + 190 000 = 202 000,--
  od 1.1.: 60 000 + 140 000 = 200 000,--
  rozdíl 2 000,-- :-)

  (0)
 11. Macecha napsal:

  internet1: dobrý postřeh, roční poplatek za připojení registrátora se sice zvýšil z 12 tisíc na 60 tisíc, nicméně velcí registrátoři to ani nepocítí, pro názornou ukázku jsem na rychlo udělal tabulku: http://macecha.cz/price.gif a počet domén jednotlivých registrátorů naleznete zde: http://www.domena.cz/statistics.html
  Ty registrátoři, kteří mají nad 5 000 domén rozhodně nemají důvod ke zdražování, naopak toto zvýšení je likvidní pro malé registrátoři a je jasné kam cz nic míří, stačí se podívat kolik registrátorů za poslední rok přibylo, tímto se cz nic chce bránit dle mého, aby nebylo sto registrátorů s pár domény.

  (0)
 12. internet1 napsal:

  CZNIC je tvořen členy, tj. registrátory... A v jejich nejlepším zájmu je zvýšit bariéry vstupu do odvětví a ztížit to novým registrátorům.

  (0)
 13. Curious napsal:

  Potvrzuju první registraci za 125 Kč bez DPH (wedos). Jinak Forpsi stále za 90 Kč dumping :)

  (0)