Jak najít mrtvé weby s autoritou

Už je to nějaký ten pátek co jsem pustil nějaké to zajímavé know-how, takže se jistě nebude nikdo zlobit, pokud dnešní článek bude takový menší návod jak získat zajímavé expirované domény.

Kdysi jsem tu někde napsal, že by správný linkbuilder neměl mít problém získat zpětný odkaz z wikipedie. Jeden ze způsobů jak na to bude také součástí dnešního návodu.

Wikipedie je masivní projekt postavený na důmyslné aplikaci, která sama sebe kontroluje pomocí automatických robotů. Jeden z těchto robotu umí hledat mrtvé odkazy a vyřazovat je ze stránek. Výsledek jeho práce najdeme na adrese:

Na tomto výstupu najdeme odkaz na původní stránku, chybu a cílovou stránku, kam měl směřovat. Co nás zajímá je hlavně chyba, která znamenala vyřazení stránky, těch je několik.

 • error code: 404  (not found) – většinou znamená smazanou stránku. Tento kód je důležitý zvláště u freehostingu, může indikovat smazání webu. Nahrazení jeho obsahu je otázkou založení účtu se stejnou adresou, nasazení původního obsahu z archive.org a máte opět stránku se slušnou autoritou. Na wikipedii by pak mělo stačit najít revizi, před smazáním obsahu a doplnit jí do nové verze, včetně teď už funkčního obsahu. A máte stránku na kterou odkazuje wikipedie ;)
 • error code: 403 (forbidden request) – Tento kód moc nenajdete, většinou jej nemá moc cenu řešit.
 • error code: 12007 (no such host) – Tohle je to po čem jdete. Doména byla zrušena/smazána. Takto zrušené domény je třeba brát s rezervou. Často jsou tam opravdu dlouho. Nemají už viditelné ranky, spousta zpětných odkazů zřejmě zmizela. Pokud máte hodně času můžete takto jednu po druhé projít a hledat. Je to způsob jak najít domény smazané i několik let (nevím po jaké době se mažou domény z tohoto seznamu, možná nikdy), které mohou mít vysoký rank.

Ještě jednou upozorňuji, že kódy jsou přidělené v době vyřazení obsahu, takže 12007 mohou být znovu už registrované, anebo 404 mohl být jen dočasný stav před smazáním.

Mimochodem podobné výstupy by měli mít všechny jazykové verze wikipiedie.

 

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články k tématu

14 komentářů

 1. jvic napsal:

  volná chko-jizerky.cz, docela pěkné pro linkbuilding ;) Mě ale k ničemu.

  Pěkný článek ;)

  (0)
 2. Gransy napsal:

  12007 muze byt i nefunkcni DNS, viz domena http://www.broadleft.org ktera nyni normalne funguje, je regla od 2000 do 2016 ale i presto je v tom seznamu.

  (0)
 3. petr napsal:

  No ale z wikipedie je noffolow ne? Jako je to dobrý z hediska autority...ale v honbou za ranky to nepomůže:-)

  (0)
 4. Jirka napsal:

  drago: perfektni clanek, diky!

  jvic: díky, vzal jsem ji ... zapadla mi hezky do portfolia :)

  (0)
 5. Martin Šimko napsal:

  petr: Raději budu mít nofollow odkaz z Wiki, který mi přinese návštěvníky a posílí odkazový profil, než se honit za ranky, které jsou mi k ničemu ;-)

  (0)
 6. pepperos napsal:

  Díky za dobrý tip.

  (0)
 7. Maki napsal:

  No petr, jestli to bereš takhle, tak doporučuji rychle změnit přístup :-),

  (0)
 8. matej napsal:

  No, ale na AJ stránky nebo německé to neexistuje.

  (0)
 9. Niekto tu poznamenal, ze Wiki je nofollow link. Google samozrejme vie, ze na vas linkuje wikipedia a napriek nofollow linku, ma tento znacny vyznam. Vo vseobecnosti nofollow linky netreba odpisovat! Ak ma niekto zaujem, tu som o tom pisal podrobnejsie http://bit.ly/o7AFx1

  (0)
 10. To Maki: No já neříkal, že je to můj přístup...ale že z wiki je dobrý autoritativní odkaz...možná donese nějaký lidi, možná zvýší důvěryhodnost...ale pagerank asi ne...

  (0)
 11. Olda napsal:

  Jednoduchej a funkční tip. Dík

  (0)
 12. raddo napsal:

  hezky , taky diky !

  (0)
 13. Pepperos napsal:

  Zajimavy tip. Urcite kreativni. Nevidim moc prilezitosti na zajimave cz domeny, ale pro jine zeme to muze byt zajimave. Je tedy pravda, ze pro anglickou verzi takova stranka neni?

  (0)
  • admin napsal:

   Pepperos: je stačí si přepnout jazykovou mutaci stránky

   (0)