Subreg rozjíždí znovu speciální registrace

Česky ICANN akreditováný registrátor doménJak jistě víte, CZ NIC upravil pravidla fungování naší národní domény, tak aby ztížil registrátorům její „odchyt“. Chvilku se dokonce ozývaly hlasy, že to je konec odchytu domén, tedy spíše jeho prodražení. Jenomže, vždy když něco nejde, tak se najde někdo, kdo o tom neví a prostě to udělá.

Brzo přišlo řešení v podobě bombardování whois, místo pokusů o registraci domény. CZ NIC countroval úpravou fungování registru. Doména, která se daný den má uvolnit bude po celou dobu mít stejný status určeno ke zrušení, a to i poté co bude zaregistrována.

Co vymysleli dál nevím. Asi to bude firemní tajemství postavené na nějaké jednoduchosti, anebo takové složitosti, která jde nad mé technické znalosti.

V každém případě Honza ze Subregu si hodně věří. Testoval nový systém na několika lepších doménách, které si teď můžete koupit v aukci od 200 CZK*. Zatím má prý úspěšnost 100%. Ostatně ode dneška to můžete otestovat také. Speciální registrace je znovu funkční.

Mimo Subreg můžete zkusit také služby dAukce. Tam je cena na 150 CZK*, pokud nebude více zájemců. Asi také neslyšeli o tom, že jsou tu nějaké antispekulativní změny.

Třetí kdo nabízí speciální registraci je Regzone. Cena je 500 CZK + 190 CZK * registrační poplatek. Výhodou je, že doména nejde do dražby. Pokud si jí předregistrujete, tak jste jediný. Tady by jsem řekl, že žádnou fintu ani nemají. Regzone spravuje tolik domén, že můžou CZ NIC bombardovat dokud doménu prostě nedostanou v rámci svého paušálu.

* ceny jsou bez DPH

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

17 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.