Google udělal .cz.cc pápá

Tak tu mám horkou novinku. Po doméně co.cc, končí i doména cz.cc. Když zadáte do google site:cz.cc tak nic nenajde. Prostě jí google kompletně vymazal z indexu. Jen pro zajímavost seznam má indexováno přes 322 tisíc stránek na doméně cz.cc. Na stránkách cz.cc je napsáno, že je registrováno přes 558 tisíc domén třetího řádu a z toho skoro 189 tisíc aktivních. Šetřit se hold nevyplatí. Ti kdo vybudovali svůj projekt na doméně třetího řádu, protože byla zdarma, tak přijdou o kompletní návštěvnost z google. No není lepší si zaplatit 200 CZK za .cz doménu?

EDIT 13:21: vypadá to, že ban je za malware na některých subdoménách, alespoň podle google  fóra. Na druhou stranu v poslední době bylo zabanováno větší množství poskytovatelů subdomén zdarma.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů.

 • fantomas

  zrovna cz.cc bych u google extra neřešil, protože tu je seznam, který podle pozorování přivádí více traffiku než google. takže bolet to nikoho moc nebude.

  (0)
  • admin

   fantomas: bude záležet jak koho. Třeba u 404m.com mám prakticky všechen SE trafik z google, u wowarmory.cz je to cca 3:1 (google vs seznam). Prostě jsou projekty, které už těží víc z google.
   pppp: tak to nevím, netroufnu si tipnout. Přeci jen je to freehosting s tím se jen tak lehce manipulovat dát nebude. Ale tuším ic.cz už jednou byl prohlášený za zdroj malware. Ale nejsem si teď jistý.
   Martin: navíc snad všechny webhostingy už automaticky dávají k většině tarifům doménu zdarma.

   (0)
 • Drago píše: "Třeba u 404m.com mám prakticky všechen SE trafik z google, u wowarmory.cz je to cca 3:1 (google vs seznam). Prostě jsou projekty, které už těží víc z google."

  Jo, tak zrovna tohle jsme nedávno řešili a poměrně detailně. Udělali jsme si takový malý testík. Seznam sice celkově vyhrál, ale jen díky manstreemovým frázím. Google měl větší počet unikátních frází a u longtailových frází, které byly v serpu obou vyhledavačů na stejných pozicích, byl lepší google. Jinak mě docela překvapily globální statistiky Toplistu, ze kterých vyplývá, že Seznam se odrazil ode dna a jde vzhůru na úkor google. Pokud to někoho zajímá, může kouknout sem: http://www.blabol.cz/podil-google-a-seznam-na-navstevnosti-webu/

  (0)
 • Vlastnicky struktury neznam, ale za cz.cc je stejna skupina lidi jako za dotfree ...

  Domain Name: CZ.CC
  Registrar: MONIKER

  Registrant [2586053]:
  Dominique Alexander Piatti domi@cz.cc
  dotFree Group s.r.o.
  Prazska 636
  Dolni Brezany
  Praha-Zapad
  25241
  CZ

  (0)

Komentáře jsou vypnuté.