Seznam nasazuje nového robota

Právě teď je tomu 14 minuty, co se na twittru objevila zpráva od vývojářů seznamu, kde se přiznávají k spuštění nového robota.  Tento robot má označení SeznamBot/3.0 a umožňuje lépe a důkladněji procrawlovat stránky, což následně vede k lepší a přesnější indexaci stránek. Seznamáci dále slíbili, že poskytnou i zpětnou vazbu přímo na stránkách blogu fulltextového týmu fulltext.sblog.cz.

O novém SeznamBotu 3.0 jsem psal článek koncem dubna. Od té doby se toho moc nezměnilo, takže soudím, že jsou vývojáři s novým robotem spokojení. No uvidíme jak si náš český vyhledávač povede proti konkurenčnímu google, který teď všichni považují za ten lepší. Tedy alespoň pokud nejste z USA anebo Anglie, kde teď řádí na anglicky psaných stránkách google Panda Farmer. O jeho úspěchu svědčí i velké množství sarkasticky laděných obrázků a parodizujících označení jako například Panda Failer.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články k tématu

6 komentářů

 1. Lukas napsal:

  Nevím jestli to na to může mít vliv, ale téměř u 80% webů jsem se posunul dozadu na klíčová slova. Tak snad jenom nějaký čachry machry a vrátí se to.

  (0)
 2. KarelN napsal:

  Mě dneska odpoledne jeden web vyletěl nahoru z 20+ pozice na první místo na jedno hodně hledané slovo ... skoro mám strach že mi to nezvládne hosting :) ... cca 1k návštěv za dvě hodiny, to jsem měl dřív za týden snad to chvíli vydrží

  (0)
 3. Olda Šálek napsal:

  Po krátkém shlédnutí někde plus, někde horší pozice.. Uvidíme co dál

  (0)
 4. gggggggg napsal:

  "Tento robot má označení SeznamBot/3.0 a umožňuje lépe a důkladněji procrawlovat stránky, což následně vede k lepší a přesnější indexaci stránek."

  nedává mi to smysl - i dřívější bot navštívil všechny odkazy a stáhl kompletní stránky

  (0)
 5. Lydie napsal:

  Výsledky vyhledávání se včera pěkně zamíchaly. Kupodivu to, co jsem hledala, se na Seznamu dalo najít nahoře na první stránce. Ale jak se lze dočíst i na stránkách blogu fulltextového týmu Seznamu, jsem asi jediná spokojená. Vlastně je tu ještě KarelN!

  (0)
 6. Duben napsal:

  Tak herní weby jak které, ale předpokládám, že je to stejná jako při každém novém nasazení robota. Týden to bude kolísat a měnit pozice o spoustu míst každý den a pak se to postupně ustálí na podobných hodnotách jako to bylo.

  (0)