Provozovatelé daukce.cz otevřeli doménové tržiště

Pro všechny domainery tu mám dobrou zprávu. Byla spuštěna nová dlouho očekávaná služba na prodej domén pod záštitou provozovatelů daukce.cz. O této službě jsem se poprvé dozvěděl zhruba před 14 měsíci na druhém domain day, kde o ní padla zmínka. Podle zákulisních informací byl největší problém jak najít kompromis mezi kvalitou a dostupností pro co možná nejširší komunitu kupujících a prodávajících. Uvidíme jestli se tak stávající model chytne. Ale pěkně popořádku si teď systém netaukce.cz rozebereme.

Celý systém aukcí je postaven na holandském modelu. Jedná se o prodej, kdy cena postupně klesá dokud nedosáhne stropu, který si stanovil prodejce, anebo někdo doménu nekoupí. Tedy jakási forma kup teď, která každý den klesá. U netaukce je klesání o 10% z aktuální ceny.

Aby jste mohli své domény prodávat musíte se samozřejmě zaregistrovat, pak doména projde schálením provozovatele a nakonec jí musíte převést na provozovatele netaukce.cz. Což je na jednu stranu záruka pro kupce a také výhoda pro prodejce, že nebude muset trávit občas i hodiny vysvětlováním jak funguje převod majitele domény. Pokud se doména neprodá (je dosažen strop na který jste ochotní slevit), pak vám netaukce pošle auth-id kód pro převod zpátky na vás. Co jsem koukal tak DNS se nemění, takže doménu můžete mít celou dobu zaparkovanou, anebo na ní nechat mfa/minisite.

Podíl provozovateli záleží na cenovém tarifu, který si zvolíte. Nějak jsem nepřišel na to jestli je to jednorázový poplatek, anebo měsíční/roční taxa. V každém případě určuje provizi pro netaukci a maximální počet vystavených domén. V ceníku je zmínka o tom, že ceny jsou akční k oslavě spuštění netaukce.cz, zřejmě tak půjdou nahoru.

Mám z celého systému celkem dobrý pocit. Daukce příjemně překvapila a užívá si poměrně slušné oblíbenosti, což dokazují i peníze, které se v ní točí. Netaukce by jí mohla následovat. 200 CZK není špatná cena 5% provize pro provozovatele je na světové poměry velký luxus. Jdu jí vyzkoušet a rozhodně dám vědět.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

16 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.