Google plánuje úpravu algoritm

Leden by měsícem stížností na zaplavování výsledků google content spamem, který byl v převážné většině okopírován z jiných stránek. Jak jistě víte pokud máte autoritativní web, tak je jedno kolik si toho okopírujete vždy budete před stránkou s nízkou autoritou. Často tak trpí sváteční blogeři na úkor velkých kopírovačů.

Situace je zřejmě vážnější než se na první pohled zdálo a google plánuje odvetu…

K situaci se na svém blogu vyjádřil i Matt Cutts, který je specialistou na SEO v Google a jeho úkolem je také potlačování link spamu. Podle jeho blogpostu se algoritmus dotkne zhruba 2% všech dotazů zadaných do google. U 0,5% to bude dokonce celkem znatelné. Hlavním efektem by mělo být přeuspořádání výsledků tak, aby nejdříve byly zobrazovány stránky s originálním textem a až poté s převzatým, popřípadě osekaným.

Jak se tato změna dotkne českých stránek těžko říct. Znatelné výsledky budou zřejmě jen u parserů a RSS čteček.

Posílení pozice originálního textu ve vyhledávači je jen jedna ze změn, které jsou součástí boje google proti „nekvalitním“ stránkám. Toto označení zahrnuje hlavně MFA a menší minisite. U anglicky psaných stránek je to samozřejmě možné. V českém prostředí to bude trochu horší. Zas tak není z čeho moc vybírat. Navíc silná pozice seznam.cz je na zdroj BFU dostatečným argumentem. No uvidíme.

Pokud se nejen o změnách algoritmu chcete dozvědět více koukněte na následující zdroje

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.