Další zrušené pirátské weby

Dneska se mi dostala do rukou celkem zajímavá zpráva. Dalších 29 stránek bylo zlikvidováno skupinou BREIN (Protection Rights for the Entertainment, Industry [of the] Netherlands – Ochránci práv zábavy a průmyslového vlastnictví Nizozemska). Na rozdíl od akce USA (viz. článek 77 zabavených domén vládou USA) skupina BREIN domény nezabavila, ale pouze zrušila stránky. Není známo jestli stránky nabízeli torrenty, anebo klasické P2P stahování.

Co mě ale zaujalo je postup. Nejdříve byly stránky zrušeny. Následně přesměrovány na stránky BREIN. Toto přesměrování bylo na stupni hostingu nikoliv registrátora, takže majitelé domény mohou změnit DNS a použít doménu k jiným/dalším účelům.

Jak se proti tomu asi budou pirátské servery bránit? Pokud by měl člověk privátní registraci, anebo doménu napsanou na někoho třeba na Seychelách a hosting by směřoval na servery po celém světe podle potřeby. Jak by se tomu mohly OSA like organizace bránit. Zvláště u torrentů, kde vlastně ani nelze vědět co v nich doopravdy jde. Plošné zakázaní torrentů je nesmysl. Využívají je například MMORPG. Nedávno jsem na World of Warcraft stahoval 13,5 GB, pochybuji že by to bez torrentů šlo. Přes 11 milionů lidí stahující 148,5 PB dat během cca 7 dnů.

Jak by to asi bylo u nás? Mohla by OSA zabavit doménu? Anebo jen zrušit hosting? Přeci jen doména má nějakou tu cenu ;)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.