Kdo vlastní typo domény

Typo domény jsou takřka vždy využívané jako dobrý zdroj peněz z parkování. Existuje velké množství překlepů. Od pravopisných, přes překlepy na klávesnici až po více používanou TLD v dané zemi. Typo domény bývají často jablkem sváru mezi vlastníkem TM a domainerem. Když už je řeč o jablkách tak zrovna nedávno vyhrála společnost Apple doménu appl.com právě kvůli zneužívání TM.

Co si budeme říkat v typo doménách jsou celkem slušné peníze. Občas je poměrně těžké přijít na optimální způsob monetizace, ale vynaložený čas se vám jistě vrátí v podobě zkušeností. Stejně jako každý den přibývá velké množství nadějných projektů přibývá i množství typo domén, které mohou vydělávat. Vydělávání na typo doménách není zrovna moc etická záležitost, ale když jde o peníze tak často jdou zábrany stranou.

Ale teď zpět k tématu o kterém jsem chtěl mluvit. Dneska jsem na domaintools.com našel super nástroj na zjišťování vlastníků typo domén, takže pokud chcete zjistit kdo na vás „parazituje“ stačí zadat doménu a hned to víte. Pokud si nastavíte TLD view můžete se kouknout, které TLD ještě nejsou registrované, byly registrované popřípadě mají stránku či parkují.

[poll id=“99″]

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.