Kde se prodávají .cz domény?

Tak jsem začal s monitorováním .cz prodejů na webtrhu. Zatím dělám vše ručně. Zas tak rušno tam není, aby jsem stahoval pravidelně RSS list a sledoval každý příhoz jak na daukce.cz. Přemýšlím kde se ještě obchoduje s .cz doménami. Na cybesquatting.cz je systém, který monitoruje po čase změny majitele (jen ID), takže se dá vcelku pohodlně zjistit, jestli k prodeji došlo, anebo ne. Samozřejmě za kolik se nakonec doména prodala nezjistím. Musím se spolehnout na zveřejněnou cenu v ukončené aukci.

Přemýšlím kde dál se s .cz doménami ještě obchoduje. Vyplatí se sledovat třeba aukro? Občas tam jsou použitelné kousky to je pravda, ale cena je většinou pár milionů. Něco se prodává i na webru. Uvidíme jak si povede v následujících měsících. A další místa, kde se domény veřejně prodají za víc než regfee? Popravdě nic jsem nenašel :/

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů.

 • Nestíhám komentovat, jak rychle píšeš.
  S tím jak teď se webtrh roztříštil na další a další fóra tak minimálně v následujících měsících než se to nějak ustálí se budou domény prodávat snad všude na těchto webtrh kopiích.

  Jinak co třeba nainstalovat do WP plugin, který mě upozorní mailem jakmile někdo okomentuje článek, který už jsem okomentoval já (bohužel jméno pluginu mě vypadlo), ale není v mých silách se vracet třeba do měsíc starého článku, kde někdo dal hodnotnou připomínky o kterou bych přišel.

  (0)
 • Senky

  Jasné, ale za ten rok sa toho stihne čo-to predať. Myslím si ale, že to budú väčšinou neúspešné pokusy a tak či tak trh ostane na WT. Uvidíme...

  (0)
 • Meph

  Drago, trošku OT, ale určitě nejsem sám, koho to zajímá a pokud vím, tak ses k tomu ještě nevyjádřil, ale opravdu jsi ani chvilku nepřemýšlel o forum.404m.com? Komunitu kolem blogu máš solidní a kdyby jsi to fórum specializoval jen na domény a affil, určitě by se uživilo.

  Myslíš, že by ses k tomu mohl nějak vyjádřit? :-) Předem díky!

  (0)
  • admin

   Meph: Upřimně se mi do toho moc nechce. S fórem je hodně starostí a v tomto Retalovi není co závidět. Celkem se mi zalíbilo na projektu webfair.cz. Je to tam takové útulné. Na webtrhu samozřejmě zůstanu, ale zrušením volné diskuze a pro mě oblíbených témat to ztratilo takové osobní kouzlo.
   Vůdce: kouknu po nějakém pluginu. Myslel jsem, že postačí RSS kanál. Je pravda, že poslední dobou se počet komentářů celkem zvýšil.

   (0)
 • Aukro nema cenu resit.

  Obcas je neco zajimaveho na http://www.cenik.cz/, ovsem ceny jsou casto nesmyslne vysoke. Vsiml jsem si ale, ze rada domen se pozdeji prece jenom proda a to za ceny nizsi.

  (0)
 • Souhlasím s Petrem, už jsem tě chtěl požádat, jestli by jsi nemohl na blog přihodit to Subscribe comments tlačítko :)
  Přineslo by ti to i vracející návštěvníky a oživování diskuzí, které takhle rychle umírají ;)

  (0)
  • admin

   Miskin: jednou za čas udělám souhrn těch nejlepších diskuzí ze všech fór. Což bude jednak přínosné a také ukáže kde jsou nejlepší informace ;)

   (0)
 • Zrovna jsem uvažoval, že napíši autorovi tohoto blogu návrh, aby nějakým přehledným způsobem shrnul, jak a kde se mohou domény prodat. Článek sice vyšel i bez dotazu, ale přinesl víc otázek než odpovědí. Co je to webro?

  Sám jsem také pátral, našel jsem www.cenik.cz a www.domenovaportfolia.cz. V prvním z nich to vypadá podobně jako na webtrhu: samé nabídky, žádné příhozy. U drhého zase nevím, zda tam vůbec někdo chodí. Další weby (1internet.cz, cadd.cz) vypadají mrtvě.

  (0)

Komentáře jsou vypnuté.