Doménový rejstřík nové vylepšení na cybersquatting.cz

Tento týden jsem pracoval na jednom projektu, který by se mohl do budoucna hodit hlavně doménovým spekulantům. Pracovní název je doménový rejstřík a jeho úkolem je monitorovat aktivitu zajímavých domén. V současné době je součástí cybersquatting.cz, kde si jej můžete vyzkoušet. A k čemu je to vlastně dobré?

Původně to byla jen tabulka dat, do které se jen měli zaznamenávat všechny obchody s doménami. Problém ovšem bylo vždy dokázat jestli opravdu k obchodu došlo. Přitom je to naprosto jednoduché. Stačí si po nějaké době ověřit, zda doména změnila majitele. Celý proces by, ale byl příliš náročný, pokud se o to nepostará robot. No a tak vznikla myšlenka doménového rejstříku.

Prozatím jsou v rejstříku jen některé známé doménové transakce a vydražené domény na daukce.cz. Do budoucna plánuju sledovat automaticky i aukce na webtrhu. Alespoň bude přehled o tom, jestli se opravdu něco prodalo, anebo ne ;)

Celkem je v databázi něco přes 2500 domén. Pokud vše půjde tak jak má, tak by jsem rád zvedl počet sledovaných na 10% ze všech .cz domén. Pak už by určitě data stála za to a dal by se možná i předvídat trh.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.