Databáze prodaných .cz domén

S tím jak se mi plní seznamy prodaných domén z daukce.cz, stále častěji přemýšlím o nějaké databázi podobné domaintools.com. Něco hodně zjednodušeného jsem už dříve měl pro slovníkové .cz domény. Ovšem cílem bylo spíše mapovat jak se rozrůstá počet českých slov z .cz na gTLD. Hodně zajímavé to bylo zvláště u jmen měst. V současné době nic podobného nemám, ale vrtá mi to hlavou.

Prostě když to zkrátím, tak dnes jsem udělal základ nástroje, který v budoucnu bude hledat záznamy týkajících se domén s nimiž bylo manipulováno v rámci prodeje. Základ tvoří obchodování na daukci. Postupně doplňuji i údaje z veřejně dostupných zdrojů. Jakmile udělám nějaké použitelné rozhraní zkusím vytáhnout provedené transakce přes webtrh. S trochou snahy by se dali takhle monitorovat zajímavé kousky. Prozatím je v databázi přes 2500 záznamů. Dnes jsem dokončil to co není vidět a zítra se pustím do toho co vidět už nějak bude :)

Celý projekt pojede na cybersquatting.cz. Jestli máte nějaké nápady na vylepšení, anebo návrhy tak klidně do diskuze. Nebráním se ničemu :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.