Adfox končí

Tak to vypadá že adfox (Centrum Holdings s.r.o.) k 31.12.2010 definitivně končí se se svým PPC programem. Místo něj bude nabízet jako strategický partner Google Adwords. Těžko říct co si pod tím představit. Faktem je, že společnost Centrum Holdings s.r.o. má takovou menší soukromou armádu prodejců, kteří by s prodejem Adwords neměli mít problém.

Adfox nikdy nepatřil mezi ty lepší. Jen hrstka lidí si dovolila tvrdit, že mu dají přednost před adsense. Po lednu tohoto roku za něj však spousta lidí byla více než ráda (důvodem byl zákon o DPH). A teď bude končit. Stávající uživatelé tak budou moci přejít k skliku, který má prý celkem slušně nastartováno (za poslední dva měsíce si na něj nikdo moc nestěžuje, takže to vypadá, že šlape v pohodě).

Co to může znamenat pro trh? Více peněz poteče do Adwords, takže by se dalo spekulovat možná i o nějakém tom zdražení za klik. Více webmástrů přejde na sklik, takže tam by se mohlo naopak zlevňovat i když při velikosti trhu to bude jen pomyslné zrnko písku na pláži. Kdo má kvalitní trafik, ten už stejně asi jede na affiliate, anebo má dlouhodobě vyprodaný prostor na smlouvu. Spekulace si spíše nechám na nějakou úvahu.

Takže fakta:

  • Do 31.12.2010 není potřeba dělat žádné úpravy na webu. Vše poběží jak má. Definitivní ukončení přijde emailem minimálně měsíc dopředu.
  • Od 1.11.2010 dojde ke zvýšení provize o 10%, od 1.12.2010 o dalších 10%. Vypadá to, že potřebují ještě vyprodat předplacenou reklamu, tak proč toho nevyužít.
  • Prodej reklam končí 24.9.2010
  • Reklamu Adwords začnou nabízet od 1.10.2010, včetně převodu kreditu.

Zůstává několik otázek

  • Bude možné využít přefakturování služby přes Centrum Holdings s.r.o., aby nebylo nutné platit DPH pro inzerenty?
  • Dočkáme se souboje o publishery reklamy mezi Adsense a Sklik?
  • Proč email od společnosti Centrum Holdings s.r.o. přišel hned 3x?

[poll id=“73″]

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.