3G internet šance pro nové projekty?

Poslední dobou čtu jak se naši slavní operátoři předhání v tom kdo pokryje více měst pomocí sítě 3G. Například T-Mobile pokryje 3G signálem ještě letos 30 měst nebo Vodafone pokrývá 3G internetem již celou Prahu (v článku je také zmínka že do roku 2011 chce pokrýt dalších 30 – 40 měst).Člověk má pak pocit, že ten internet bude k dostání naprosto všude a za všech okolností. Jenomže všichni víme jaké je to s připojením s mobilního telefonu. Ačkoliv je poměrně levné stále se vyskytuje maximálně v hospodách, kde kámošům ukážete nějaké to youtube video nebo fotky z dovolené co máte na facebooku. Zatím nějak stále chybí něco, co by uměl jen mobil a počítače naprosto zaostávali.

Před pár lety jsem se snažil kámoše ukecat, aby se mnou šel do nějakého projektu, kde by se dal využít mobil a normální počítač ne. Jednalo se o hru postavenou na využití GPS čipu v moderních smartphonech a propojení s internetem. V podstatě jednoduchá MMORPG ale na živo. Princip byl postavený na tom, že hrajete vždy za dobrou stranu a bojujete proti počítači z budoucnosti. Inspirace filmem terminátor byla víc než patrná, ale teď už ke hře. Jste zaregistrováni a připravený na svou první misi. Ráno vám přijde zpráva, že do vašeho města z budoucnosti poslal počítač bombu. Na její nalezení, ale potřebujete sehnat patřičné vybavení, které má hráč B. Tomu ráno přišla také zpráva, že si má na určitém místě vyzvednout zásilku z budoucnosti, které poslalo hnutí odporu a počkat s ní v určitou dobu na určitém místě. Hráč B vyzvedne zásilku na určitém místě (GPS potvrdí že tam fakt je a přidá se mu do herního inventáře). Pak jde na smluveném místo počká na vás. Vy přijdete a řeknete mu co se děje. Předá vám ve hře zásilku a počkáte na další pokyny. Server vygeneruje lokaci, kde se nachází bomba. Přijdete oba na to místo (sice stačí, aby jste šli jen vy, ale na druhou stranu hráč B si určitě nenechá ujít tu srandu a navíc ve dvou je to větší sranda). Když dorazíte na místo server vám pošle jednoduchý matematický úkol po jehož vyřešení je bomba zneškodněna a vy získáte zkušenosti. Samozřejmě takhle se dá pokračovat stále dál a dál. Moderní telefony už umožňují využít i možnosti jako je elektronická vodováha, nebo příjmat data z kamery telefonu a vkládat do nich různé objekty, které musíte likvidovat na daném místě. Jednoduše je toho hodně co by se dalo hrát.

Upřimně čekal jsem, že s podobnou hrou už za ty roky někdo přijde a to i díky facebooku, který by šíření této hry mohl opravdu přidat pořádné grady. MMORPG na živo a ještě k tomu poznáte další lidi s podobným zaměřením, tomu říkám pokrok :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 Comments

 • lobotom

  nemyslím si, že je to tak, odhadem u 70% změn stavů mých přátel je dodatek "odesláno pomocí, iphone, htc,...) - takže potenciál je určitě obrovský.
  problém jsou opět operátoři, dokud budou uplatňovat fup, nikdo je nebude brát vážně.
  btw. pročti si podmínky TM, i když jsem technicky dost zdatný, ani jjá nevím co je šedá zóna, co bíla a na co tedy fup není - u webu to neřešíš, ale s androidem už to potřebuješ zjišťovat

  (0)
 • Tomas

  Tady jsou nejake odkazy na hry pro mobilní telefony založené na GPS, které už nejakou dobu existují:

  http://navball.wordpress.com/
  http://killer-game.appspot.com/
  http://turfwarsapp.com/
  http://parallelkingdom.com/
  http://kittycode.com/products/travelersquest/
  http://www.fastfoot.mobi/site/en/index.html
  http://www.locomatrix.com/

  Dle Wikipedie první MMORPGpro monilní telefony:
  http://www.virtualpunk.com/

  atd.

  (0)
 • O aplikaci, která se využívá pouze ve smartphonech a ne v PC/NTB vím - Foursquare, případně Gowalla. Je to taková geolokační hra - "městský geocaching". Je to docela sranda. Ale nějaké to MMORPG na živo, jak popisuješ by mohlo být zajímavé, pokud by se to dobře promyslelo...

  (0)
 • Dreadd

  Pamatuju se kdyz jsem to resili, tak se mi zdalo ze telefonu s GPS a datovym tarifem moc lidi nema, dnes uz je situace mnohem lepsi, ale i tak by vyvoj takove hry byl dost narocny (casove i finance). A pokud nevymyslis nejaky dobry obchodni model, tak to nema cenu ani zkouset.

  (0)

Comments are closed.