Doménové spory o .cz domény budou méně sporné

Na blogu CZ.NIC právě vyšel blogpost, který stručně shrnuje novinky v oblasti doménových sporů u Rozhodčího soudu. Mezi nejzajímavější novinku jednoznačně patří změna sazebníku za doménové spory. V staré verzi bylo nutné uhradit náklady rovnající se procentuální hodnoty domény, což muselo přinášet občas zajímavé překvapení. Nově je cena za řízení stanovena paušálně a to na základě počtu domén a počtu rozhodců. Za doménový spor o jednu doménu při jednom rozhodci tak zaplatíte 34K CZK nebo 84K CZK u 3 rozhodců. Kompletní sazebník najdete zde.

Všem doménový spekulantům rozhodně doporučuju vše detailně pročíst, ať víte které výhružné emaily ignorovat a kdo to myslí vážně.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

 • K tomu, aby byl veden předem prohraný (uplacený) "spor" u Rozhodčího soudu, je nutné nejprve souhlasit s rozhodčí doložkou, která toto stanoví. Pokud některý registrátor tuto praxi uplatňuje, není nic jednodušího než převést doménu jinam k solidnímu partnerovi.

  Pokud toto uplatňuje samotný NIC (nikdy jsem to nezkoumal), je to jednoznačné znevýhodnění druhé strany smluvního vztahu a je jen otázkou času, kdy žalobě bude čelit NIC, jelikož nemá žádné právo zneužívat svého dominantního postavení na trhu.

  (0)
 • lobotom

  mno, hlavne je na case zrusit rozhodci soudy. Podle ustavy je jedinou slozkou opravnenou vykladat zakon soud(statem stanoveny) a jeho funkci nemuze suplovat nejaky podplaceny idiot...
  btw. nejsem spekulant

  (0)
 • A není to geniální?

  Vy zaplatíte za rozhodnutí, které udělá kdejaký jouda (rozhodčí soudce), a který rozhodne na objednávku třeba i proti spravedlnosti.

  Vy zato svými penězi podpoříte:

  1) Rozhodčího soudce (který může být trafikou nějakého příbuzného).

  2) Přivedete peníze NICu.

  3) NICu ušetříte práci, protože své problémy přohodil na držitele domény.

  4) O Vaší doméně bude rozhodovat nějaký člověk, který nemusí dodržovat téměř nic, tudíž může rozhodnout jak chce a podle čeho chce, třeba jak se vyspí, či jak kdo zaplatí a nikomu se nemusí moc zpovídat.

  Není to dokonalý kapitalismus?

  Jinak předpokládám, že NIC má ve svých stanovách něco jako poznámku, že souhlasíte se vším, co NIC zavede do smluv i později.

  (0)

Komentáře jsou vypnuté.