Víte kdo nejvíc trápí googlebota? Jsou to Češi!

Víte jaké weby právě teď trápí google formou webspamu nejvíce? Jsou to weby v Thajštině, Rumunštině, Indonéštině, Perštině a Češtině a podle výzvy na blogu google se zdá, že google už tak trochu přerůstáme přes index a potřebuje pomoct. Přeci jen český trh není příliš velký a masivní manipulace s výsledky vyhledávání se na globální statistice prostě projeví. Otázkou je jestli se jedná skutečně o snahu zmanipulovat nějaký druhořadý vyhledávač jménem google. Přeci jen prosadit se na lokální jedničce seznamu to už chce opravdu masivní SEO spam, který je často až za hranicí #000000.

Tak nebo onak patříme mezi ty problémové a google očividně neví co s námi :)

[poll id=“30″]

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 Comments

 • Překvapuje mě že jsem teprve druhý z 36 lidí, kdo toto rozhodnutí chválí. Poslední dobou mám občas pocit, když potřebuji najít nějaké informace, že na internetu kromě wikipedie a pár velkých eshopů už snad není nic jiného než MFA :-(

  (0)
 • Jestli to bude jako u Seznamu, tak to potěš koště. U Seznamu stále nevím, jestli už ten algoritmus vyladili nebo ne. Protože mám stále spoustu odstřelených webů kdesi daleko a Google naprosto v pořádku.

  (0)
 • Restin: 35, ten jeden se přetvařuje :P.

  Ale je pravda, že když něco hledám, tak jedinej dobrej odkaz kolikrát bývá Wiki.

  (0)
 • Berlin

  Myslím, že to je špatně pochopeno. Tím, že v té výzvě jsou zrovna tyhle jazyky, neznamená, že je odsud nejvíce webspamu, jen se google dříve zaobíral jinými zeměmi, a ted na nás prostě přišla řada (prostě si myslím, že na některé trhy se soustředili víc, třeba je podle mě těžší prosadit na nějaké lepší místo minisite v polštině, než v češtině). Není to prostě tím, že by Indonésané, Češi, Iránci atd. vytvářeli nejvíce webspamu.

  (0)
  • admin

   Berlin: kdyby jsem měl spekulovat, tak by jsem si možná i vsadil na teorii, že právě z výše zmiňovaných částí světa začínají chodit zajímavé peníze a google chce mít kontrolu nad lokálním trhem, ale stále se mu nevyplatí zaplatit armádu lidí na ruční kontrolu.

   (0)
 • Jo

  Mě to připadá divné, že by všemocný google razil prostě tuto cestu. Je to pod jejich úrovní. Vůbec se mi nelíbí, že vyzývají lidi k práskání, to je jak za komunistů.

  (0)
 • Myslím, že Česi jsou obzvláště vynalézaví v obcházení pravidel a pohybují se dobře v šedých zónách. Někdy mám taky dojem, že v Čechách je rekordní počet seo-katalogů a seo-lišt na jednoho webmastra. U Seznamu se mi stává, že na nějaká klíčová slova jsou na 4-10.SERP doslova desítky odkazů ze seo-katalogů. U google jsem to tak nepozoroval, ale to je zřejmě i výsledek zvýšeného úsilí.

  (0)

Comments are closed.