Nový webtrh

Tak nám Retal upgradoval webtrh. Kromě nového modrého vzhledu však přináší i pěkných pár novinek na které si člověk bude nějakou tu dobu zvykat…

Kromě modrého vzhledu mě hned po spuštění překvapilo přemístění pruhu, kde se nachází nové příspěvky a reklama, zprava doleva. Moc mi to nesedělo, ale naštěstí se dá pruh schovat. Pomocí tlačítka v podobě dvojité šipky. Co se týká ještě designu tak mi trochu nesedí ikonky ukazující na nový příspěvek ve vlákně. Ty předchozí blikali, ty nové jsou jen modré. No ale to je jen o zvyku jak naučíme svůj mozek bezdrátově připojit s novým rozhraním.

Kromě změny designu, došlo také ke změně rozpoložení kategorii. Daleko více je teď webtrh zaměřený opravdu na obchodování a to prakticky v celém spektru IT. Aby to bylo trochu přehlednější je potřeba využít horní lišty, kde jsou tlačítka na „5 webtrhů“.

  • Tlačítko Aukce vás přesune do sekce 4 aukcí (stránky, domény, grafika a obecné). Ty si můžete třídit podle libosti a vyhledávat co se vám zlíbí (vše je připraveno na masivní nárůst).
  • Další jsou Poptávky. Tato část webtrhu je velice rozsáhlá a troufám si říct, že bude i hodně oblíbená. V podstatě pro šikovného člověka v jakémkoliv oboru bude zanedlouho stačit ŽL a tato sekce, aby si v pohodě vydělal slušné peníze. Já sám odhaduju, že do půl roku bude tato sekce naprosto nejdůležitější částí webtrhu. Bude si stačit vybrat vhodnou nabídku a začít pracovat.
  • Diskuze. Neodmyslitelná součást webtrhu díky které mnoho lidí dokáže zoptimalizovat svoje podnikání. Studna vědomostí a know how. Právě zde najde velmi hodně lidí z celého českého internetu odpovědi na své otázky. Už u starého webtrhu se vyskytovali odpovědi k nejčastějším otázkám na předních místech google.
  • Inzerce. Tato část webtrhu  je opakem poptávky. Sem patří nabídky služeb. Vím (dokonce mám i z více zdrojů ověřeno), že už na starém webtrhu tato sekce přinesla dokonce i firmám stálé obchodní partnery.
  • Poradny. Odborná pomoc, která se stala také důležitou součástí webtrhu. Na interentu je hodně lidí, kteří vědí všechno možné o všem, ale když dojde na lámání chleba tak jsou často jejich názory značně nepřesné. Právě na webtrhu a právě  v této sekci můžete získat odpověď od lidí, jejichž názor je podpořen mnohaletou zkušeností a praxí v oboru.

Jako další novinku přináší nový webtrh Blogy. V podstatě každý registrovaný člověk na webtrhu si může prostřednictvím nového rozhraní webtrhu založit svůj vlastní blogpost ke kterému je pak vedená diskuze. Nedokážu zatím odhadnout jak moc bude tato služba používána, anebo jaká bude čtenost článků. V každém případě pokud plánujete zahájit blogovací kariéru v IT nebo podnikatelské oblasti, zkusil by jsem k tomu využít tuto novinku. Jednak si uděláte po pár blogpostech obraz o tom jak vám to jde a také získáte automaticky nějakou návštěvnost.  Budu jeden cvičný blogpost muset zkusit napsat, aby jsem zjistil jaké možnosti vlastně blogování na webtrhu nabízí.

Já osobně jsem zatím na novém webtrhu poměrně ztracený. Nemám moc rád změny nebo jakékoliv odchylky od normálu. Bude mi chvilku trvat na všechno si zvyknout a ve všem se zorientovat. Budu tomu muset dát chvilku ještě čas.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.