Více jak 3/4 všech whois záznamů není přesných

Podle studie pro organizaci ICANN více jak tři čtvrtiny (přesněji 77%) všech whois záznamů u genetických domén (gTLD tedy .com, .net, .org, .info a .biz) není přesných. Jsou často vyplněné nepřesně, anebo nedostatečně, alespoň tak to tvrdí průzkum společnosti NORC (National Opinion Research Center), kterou si nechala vypracovat jedna z nejbohatších neziskových organizací ICANN (platíte jim 23 centů z každé zaregistrované nebo prodloužené gTLD).

Zatímco 23% všech whois záznamů je naprosto přesných tak dalších 46% záznamů je sice uvedeno nepřesně, přesto však je lze použít až do takové míry, že lze s notnou dávkou inteligence vystopovat původního vlastníka.

Mezi největší nešvary špatných kontaktů však nepatří schválně vyplňování zavádějících údajů, ale prostě jednoduchý fakt, že se o ně majitelé až zas tak moc nestarají. Prostě jim je úplně jedno, že všechny údaje nejsou úplně přesné a není je možné kontaktovat například pouze přes poštovní adresu. Jednoduše nevyplňují naprosto detailně všechny údaje ale pouze ty hlavní. 20% dotázaných navíc uvedlo, že jim absolutně nezáleží jestli jsou údaje zavádějící.

Za všechno ale nemusí jen uživatelé. Někteří lidé (například z Číny), měli problém s registrováním. Jejich jméno se prostě nedalo správně napsat do whois a museli proto použít přepis do latinky, aby byl registrátor schopný dokončit jejich registraci.

Celou zprávu najdete zde.

[poll id=“14″]

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 121 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře

 1. syntaxsugar napsal:

  Zajimave.
  Bylo v te zprave i uvedeno, jak to testovali a na jakem vzorku? Celkem si nedovedu predstavit, kolik museli poslat nevyzadanych dopisu/telefonatu aby to byl reprezentativni vzorek pri tom obrovskem mnozstvi gTLD domen.

  (0)
 2. paprikáš napsal:

  Už kvůli bezpečí tam píšu kraviny. Nemusí každý vědět, jak se jmenuje majitel daného portálu, v jakém městě bydlí, na jaké ulici, v jakém baráku. A platit si za soukromí se mi nechce.

  (0)
 3. Mr. Atsor napsal:

  Dříve jsem měl falešné jméno, pak jsem si jej nechal změnit na svoje pravé. :) Nevím, proč jsem měl falešné, asi proto, že to dříve byl warez projekt. :D

  (0)
 4. Domenada napsal:

  schizofrenie je neco jineho, nez se traduje
  -----------------------
  Despite its etymology, schizophrenia is not the same as dissociative identity disorder, previously known as multiple personality disorder or split personality, with which it has been erroneously confused.

  (0)