Jak poznat ban na doméně

zlodej.jpgSetkal se s tím každý z nás. Občas člověk vidí v aukci opravdu dobrý kousek ale bez příhozů. Automaticky vás napadne, jestli v tom není nějaký háček, třeba jestli doména nemá někde černý puntík. Běžně se setkáváme s fake page rankem, který není zas tak těžké odkalit. Stačí do google zadat info:domena.tld a pokud vyhodí výsledek, který má zeleně stejnou doménu jakou jste hledali tak se na 99% nejedná o fake page rank (tuto doménu využívá například i jeden z největších prodejců odkazů backlinks.com).

Kromě fake page ranku jsou tu ale pro doménu ještě drsnější penalizace. Jedním z nich je ban na google a druhým ban na adsense. Ban na google může být hodně nepříjemný, protože doména bude dlouhou dobu bez indexace, tedy pokud nepožádáte o její nové posouzení, ale to jsem nikdy nezkoušel (pouze se to všude doporučuje). Ban na adsense je nepříjemný, protože se nemusí týkat jen adesense, ale i parkování domén. Parkovací společnosti využívají reklamní kanály (feed) od velkých společností jako je Yahoo nebo právě Google. Jednu takovou doménu jsem měl (expirovaná .info doména) na mém nejoblíbenějším parkingu namedrive a zobrazovala se jen bílá stránka s informací, že pro tuto doménu nemají reklamu. Jen dodám, že ban byl zrušen zhruba za 6 měsíců a doménu šlo normálně zaparkovat.

Dneska se mi podařilo na namepros.com nalézt odkazy na 2 nástroje. Jeden dokáže zjistit jestli má doména ban na google a druhý jestli má ban na adsense. Takže než v aukci přihodíte na nějakou doménu neuškodí si jí prověřit.

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 Comments

 • Mně by osobně celkem zajímalo spíše zjišťování sandboxu, respektive nějaké posunutí v SERPu. Nevím jestli se tohle dá nějak zjistit, kromě toho, že sám to tuším dle výsledků?

  (0)
 • Berlin

  ten nástroj na zjišťování banu na google je k ničemu, "zjišťuje" to stav podle toho zda najde na googlu zaindexované stránky nebo ne, to můžete rovnou do googlu napsat site:www.example.com a když nic nevyjede doměnka může být stejná, prostě nic přínosného navíc

  (0)
 • Adam

  Co se týče banu na Google, tak já jeden web zabanovaný měl. Odstranil jsem, co jsem myslel, že bylo jeho příčinou, a napsal přes Webmaster Tools do Googlu. Nikdo neodpověděl, ale ban za pár dní zmizel.

  (0)

Comments are closed.