Adsense vs Affilate

dolaryPoslední dobou testuju stále víc affilate programy. Přeci jen u microsites by mělo být daleko efektivnější nabízet rovnou určitý druh zboží než vsázet na adsense, které pomalu ale jistě jde s cenou za proklik dolů. I když poslední týden musím zaklepat se průměrná cena za proklik zvedla zhruba o 50% (mobilní telefony +15%, cestování cca +40%, hudební žánry +70%). Do diskuze se můžete pochlubit jak jste na tom.

Jak už jsem psal experimentuju s affilate. Problém je, že se musí sledovat trendy a kde je co nového. Lidé už bannery převážně znají a nalákat je tak na stránky prodejce je stále obtížnější (zvláště pokud už stránku viděli). Prostě to chce najít nějakou zajímavost, kterou zatím moc lidí nepropaguje. Problém je, že u specificky zaměřených microsites to není vůbec jednoduché, pokud v oboru není konkurence. Dalším problémem u hledání nových affilate je konkurenční boj, tedy spíše konkurenční mlčení. Upřimně kdo by se taky podělil o nový affilate, který mu vydělává slušné peníze. V současnosti asi nejlepší aktuální seznam najdete na webtrhu.

Právě tady jsem našel celkem zajímavý affilate program na prodej plyšových mikrobů. Už jsem reklamu viděl dříve v časopisech, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornost. Zkusím jí teď chvilku nasadit na několika stránkách. Přijde mi to celkem vtipné a neokoukané.

Asi nejlepší affilate co jsem kdy použil bylo aukro.cz. V současné době snad už nění BFU co by zde neměl účet. Na začátku platili 10Kč/klik + 250Kč/registrace. Postupně to stáhli hodně dolů. Takové affilate to chce pořádně podchytit hned na začátku a vyrýžovat co se jen dá :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.